FM sistēma

FM sistēma ir palīgierīce, kas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ļauj dzirdēt citu teikto trokšņainā vidē, piemēram, teātrī, skolā, baznīcā, muzejā vai citās sabiedriskās vietās. Šī bezvadu sistēma izmanto radioviļņus, lai runas signālus nogādātu tieši klausītāja dzirdes aparātos. Tā uzlabo dzirdes aparātu un kohleāro implantu lietošanu.

FM sistēma uztver skaņu no runātāja vai skaņas avota, un to ir iespējams arī tieši pievienot pie skaņas avota, piemēram, portatīvā datora. FM sistēma nodrošina lielāku runas un skaņas skaidrību, vienlaikus slāpējot fona trokšņus.

Kā darbojas FM sistēma?

Tradicionālā FM sistēma sastāv no divām galvenajām daļām: raidītāja un uztvērēja. Raidītājs uztver skaņu, izmantojot mikrofonu vai tiešu savienojumu ar skaņas avotu, un pārraida to uz uztvērēju. Roger MyLink – uztvērējs; Roger Pen – raidītājs.

Fm sistēma

Kāpēc dzirdes zuduma gadījumā izmantot FM sistēmu?

Cilvēki ar dzirdes zudumu bieži sastopas ar grūtībām sadzirdēt un saprast runu skaļā un trokšņainā vidē. Lai samazinātu piepūles radīto nogurumu, jūs varat apsvērt iespēju iegādāties FM sistēmu. FM sistēmai ir daudz priekšrocību:

 • Samazināts fona troksnis

Cilvēkiem gan ar dzirdes traucējumiem, gan bez dzirdes traucējumiem, bieži rodas dzirdes grūtības situācijās, kad ir liels fona troksnis. FM sistēma samazina šo troksni un pastiprina tikai runātāja balsi.

 • Uzlabota runas skaidrība

Saņemot skaņas signālu tieši ausīs vai dzirdes aparātos, skaņas būs daudz skaidrākas nekā tad, ja tām būtu jāceļo caur skaļu vidi, lai nokļūtu pie jums. FM sistēma nodrošina daudz precīzāku skaņas signālu, kas ir noderīgi, piemēram, apmeklējot kinoteātri – FM sistēma kontrolē kopējo skaļumu un filma nebūs pārāk skaļa, ļaujot jums to viegli uztvert.

 • Klausīšanās no attāluma

Ja jūs apmeklējat lekcijas universitātē, skolā vai klausāties prezentācijas darbā, FM sistēma var būt lielisks veids, kā nodrošināt, ka dzirdat katru vārdu, ko saka priekšā esošā persona. Piemēram, ja dodaties uz izlaiduma ceremoniju un jūsu mazbērns saka runu visas klases vārdā, jūs noteikti nevēlaties to palaist garām. Ja runātājs nēsās saderīgu mikrofonu, tas nodrošinās, ka FM uztvērējs skaidri atveidos signālu tieši jums pat lielā auditorijā.

 • Samazināts nogurums

Tāpat kā jebkura ķermeņa daļa, arī smadzenes nogurst. Ja jums ir jāpiepūlas, lai dzirdētu, ar laiku jūs cietīsit no garīga noguruma. Faktiski viens no dzirdes zuduma simptomiem ir izsīkuma sajūta pēc pāris stundu pavadīšanas sarunā. FM sistēma pastiprina runas signālus sarežģītā klausīšanās vidē – jums būs vairāk enerģijas darīt to, ko vēlaties, un nenāksies velti piepūlēt smadzenes, lai saklausītu teikto.

FM sistēmas Phonak Roger Pen un Roger MyLink priekšrocības

Tiekoties ar draugiem

Roger Pen lieliski noderēs, tiekoties ar draugiem, it sevišķi, ja apkārt skan mūzika un sarunājas cilvēki. Vienkārši pavirziet Roger Pen pret runātājiem un Roger Pen pārraidīs sarunu tieši jūsu dzirdes aparātos.

phonak fm sistēma

Atrodoties mājās

Roger Pen samazina traucējošo fona troksni, piemēram, virtuves piederumu grabēšanu vai TV skaņas. Tas ļauj jums sekot līdzi sarunām un pavadīt vairāk laika ar mīļajiem.

TV un multivides lietošana

Roger Pen ir viegli savienot ar TV, mobilo tālruni un citām ierīcēm, kas atvieglos runas sapratni un dzirdes aparātu lietošanu. Roger Pen ir arī viegli lietot video konferencēs.

Sapulcēs un skolā

Runātājs bieži vien stāv atstatus no klausītājiem. Runātājam lietojot Roger Pen, skaņa tiek pārraidīta dzirdes aparāta lietotājam, ļaujot koncentrēties uz stāstīto.

Sporta aktivitātēs

Sporta grupu treniņi ir izaicinājums. Dzirdēt trenera norādījumus attāluma vai citu grupas biedru tērzēšanas dēļ var būt grūti. Ja Roger Pen atrodas pie sporta treniņa vadītāja, runa tiek pārraidīta dzirdes aparāta lietotājam.

Automašīnā

Atrodoties vai braucot automašīnā, Roger Pen nodrošina, ka fona troksnis tiek samazināts un runātāja balss tiek pārraidīta tieši dzirdes aparātos. Tas ļauj jums sekot līdzi sarunai automašīnā, vienlaikus apzinoties, kas notiek apkārt.

FM sistēma noderēs:

 • Ja runas uztveršana jums sagādā problēmas vai dzirdes zudums ietekmē sniegumu darbā / mācībās;
 • Ja jūsu ikdiena ir saistīta ar aktīvu dzīvesveidu un socializēšanos, un ir problēmas saklausīt teikto attālumā un troksnī;
 • Ja jums ir grūti sadzirdēt teikto, tiekoties ar draugiem, piedaloties sapulcēs un citos sociālos pasākumos;
 • Ja klausoties TV, mobilā tālruņa sarunas, straumējot mūziku u.c, jums nepieciešama skaņas skaidrība.

Valsts apmaksāta FM sistēma

SIA “LNS Surdotehniskās palīdzības centrs” izsniedz valsts apmaksātu FM radiofrekvenču pārraides sistēmu Phonak Roger Pen un Phonak Roger Mylink.

Valsts apmaksātu FM sistēmu ir tiesības saņemt vājdzirdīgām personām, kuras lieto dzirdes aparātu un kurām tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams izglītības iegūšanai vai darbam.

FM sistēmu ir tiesīgas saņemt personas, kas nav saņēmušas savienotājvienību radio un TV uztveršanai.

No 2021. gada maija ir jāizvēlas: savienotājvienība vai FM sistēma: paskaidrojumu meklēt šeit.

Lai pieteiktos uz to, Surdotehniskās palīdzības centrā uz vietas iesniedz vai nosūta pa pastu:

 • iesniegumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai;
 • ārstējošā ārsta atzinumu tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai;
 • ja mācaties – izziņu no izglītības iestādes, kas apliecina, ka jūs apgūstat attiecīgu izglītības programmu šajā iestādē, un tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams izglītības ieguves procesā;
 • ja strādājat – izziņu no darba vietas, kas apliecina, ka esat darba ņēmējs pie šī darba devēja, un tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams darba pienākumu veikšanai.

Adrese:

 • Latvijas Nedzirdīgo savienība, Elvīras iela 19. k-2, Rīga, LV 1083
 • e-adrese: lns@lns.lv, ja dokumenti noformēti ar drošu elektronisko parakstu.

 

 

 

 

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top