Bluetooth® dzirdes aparāti

Jūs noteikti esat pazīstami ar Bluetooth tehnoloģiju – iespēju savienot tālruni vai datoru, lai veiktu telefona zvanus vai klausītos mūziku. Bet vai zinājāt, ka mūsdienās ir iespējams iegādāties arī dzirdes aparātus ar Bluetooth tehnoloģiju? Aicinām uzzināt, kādas priekšrocības varat izbaudīt, lietojot dzirdes aparātus ar Bluetooth tehnoloģiju.

Kas ir Bluetooth?

Bluetooth® ir bezvadu sakaru platforma, kas ļauj pārsūtīt datus starp divām vai vairākām elektroniskām ierīcēm un ļauj pielāgot jūsu dzīvesveidam vislabāko dzirdes aparātu.

Bluetooth® tehnoloģija pārraida datus, izmantojot augstfrekvences radioviļņus, ļaujot klausīties mūziku, skatīties filmas un runāt pa tālruni “brīvroku režīmā”.

Kopš Bluetooth® izgudrošanas deviņdesmitajos gados šo šī tehnoloģija ir atrodama lielā produktu klāstā, piemēram, datoros, planšetdatoros, televizoros, mobilajos tālruņos, mūzikas atskaņotājos, un, kā mēs šajā rakstā apspriedīsim, arī dzirdes aparātos.

Šī tehnoloģija ir pieejama gan aizauss dzirdes aparātos, gan iekšauss dzirdes aparātos.

Bluetooth® dzirdes aparāti – 6 iemesli kāpēc iegādāties

Tālruņu zvanu veikšana un pieņemšana

Bluetooth dzirdes aparāti

Savienojot dzirdes aparātus ar Bluetooth, saruna tiks pārraidīta tieši dzirdes aparātos, tāpēc jums nebūs jāsaspringst, lai saklausītu teikto, izmantojot telefona skaļruni. Saderība starp dzirdes aparātiem un jūsu tālruni ir atkarīga, no dzirdes aparāta modeļa, taču visu informāciju ir iespējams iegūt ražotāju tīmekļa vietnēs, piemēram, Phonak un Bernafon. Daudzi ražotāji vispirms ir sadarbojušies ar Apple®, lai izveidotu Made for iPhone® dzirdes aparātus, kas nodrošina savienojumu ar lietotāja izvēlētajām ierīcēm. Pirms pāris gadiem Android™ lietotājiem bija nepieciešams straumētājs, lai dzirdes aparātus savienotu ar viedierīcēm, taču jau pēdējo divu gadu laikā daudzi ražotāji ir panākuši dzirdes aparātu saderību arī ar Android™ (piemēram, Bernafon Alpha dzirdes aparāti un Phonak Paradise un Marvel modeļi).

 

TV skatīšanās

Vai esat lūdzis ģimenes locekļiem vai draugiem palielināt TV skaļumu, jo jūs nevarat sadzirdēt teikto? Bluetooth dzirdes aparātus ir iespējams savienot ar TV un skaņu regulēt jums vēlamajā skaļumā, netraucējot blakus esošos. Skaļumu varat regulēt, izmantojot dzirdes aparātu spiedpogas vai lietotni. Lai izbaudītu šo priekšrocību, jums nepieciešams iegādāties TV straumētāju. Katram dzirdes aparātu ražotājam ir savs TV straumētājs, piemēram, Bernafon, Phonak vai ReSound.

Ir vērts pieminēt, ka tad, ja jūsu mājā ir vairāk nekā viens televizors, pārvietojoties no vienas telpas uz otru, jums būs jāpievieno dzirdes aparāti pie katra TV straumētāja pie katra TV.

 

 

Mūzikas, podkāstu un audiogrāmatu straumēšana

dzirdes aparāti

 

Jums vairs nav nepieciešams ņemt nost dzirdes aparātus un izmantot austiņas, lai klausītos mūziku. Izmantojot Bluetooth dzirdes aparātus, varat izveidot savienojumu ar mūzikas vai podkāstu lietotnēm. Ar vecākiem dzirdes aparātu modeļiem, klausoties mūziku austiņās, rodas atbildes trokšņi un skaņa ir izkropļota, taču ar jaunākajiem modeļiem skaņa tiek straumēta augstā stereo izšķirtspējā.

 

 

Paplašināts diapazons

 

Bluetooth dzirdes aparātiem ir paplašināts uztveršanas diapazons – līdz pat 92 m. Jūs varat klausīties mūziku vai runāt pa telefonu, atrodoties citās telpās, nodarbojoties ar dārzkopību u.c. darbībām. Šis viss ir iespējams, kamēr tālrunis lādējas jūsu mājās.

 

 

 

Savienošana ar datoru

Savienojot dzirdes aparātus ar datoru, portatīvo datoru vai planšetdatoru, jums ir iespēja vieglāk piedalīties tiešsaistes semināros, sapulcēs un citos video zvanos. Skaņa netiks atskaņota caur ierīces skaļruņiem, bet gan tieši dzirdes aparātos. Runa ir skaidra un saprotama, nav nepieciešams piepūlēties, kā arī apkārtnes trokšņi mazāk ietekmēs runas sapratni. Tagad varat baudīt iecienītos videoklipus, podkāstus un videospēles.

 

 

 

Tālruņa lietotnes

Ir pieejamas dažādas tālruņa lietotnes, kas atvieglo jūsu ikdienu. Izmantojot šīs lietotnes, varat mainīt dzirdes aparātu skaļumu, mainīt programmas. Dažām no lietotnēm ir pieejama dzirdes aparātu atrašanas funkcija. Gadījumā, ja dzirdes aparāts ir pazudis, to var viegli atrast ar GPS palīdzību. Ir lietotnes, kurās ir pieejami paziņojumi par ienākošajiem e-pastiem, īsziņām un zemu dzirdes aparāta bateriju uzlādes līmeni.

Katram dzirdes aparātu ražotājam ir savas lietotne:

Bluetooth dzirdes aparātu trūkumi

Dzirdes aparātu bateriju patēriņš

Ja dzirdes aparātos ir iespējota Bluetooth funkcija, tiem ir nepieciešama lielāka jauda, kas nozīmē, ka dzirdes aparāta baterijas krietni ātrāk izlādējas.

Šo problēmu var atrisināt, ja izmanto augstas kvalitātes uzlādējamos dzirdes aprātus:

Augstākas izmaksas

Bluetooth dzirdes aparāti vēl joprojām ir jauna tehnoloģija, tāpēc tie ir dārgāki nekā parastie modeļi. Tomēr arī to kvalitāte un modeļu līmenis ir atšķirīgs, līdz ar to arī cenas var būt atšķirīgas.

Papildus aprīkojums

Lietojot Bluetooth dzirdes aparātus, var būt nepieciešams iegādāties papildierīces, piemēram, TV straumētāju, lai izbaudītu skaņu dzirdes aparātos. Parasti viena aksesuāra cena ir no 150 līdz 250 eiro, atkarībā no vēlamās ierīces.

Savienošana pārī

Pirms dzirdes aparātu lietošanas ir nepieciešams tos savienot pārī, kā arī izveidot savienojumu ar visām ierīcēm, no kurām vēlaties uztvert audiosignālus, piemēram, tālruni. Ar to jums var palīdzēt dzirdes aparātu speciālists.

 

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top